вторник, 10 февраля 2015 г.

Виховний захід "Крок до здоров'я"

Тема: Крок до здоров’я
Мета: Узагальнити знання та навички учнів з проблем збереження та зміцнення здоров’я   як найціннішого багатства людини. Розвивати увагу, логічне мислення, відповідальність за власне здоровя. Виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги, сприяти згуртуванню батьківського та  учнівського колективів. Створити доброзичливу атмосферу.
Форма проведення: конкурсна програма
Місце проведення: рекреація НВК
Обладнання: кольорові картки, мультимедійна установка, скринька з рекомендаціями, «чорний ящик», лимон, помідор, цибулина, кулька, плакат «Конкурс  Розумних,  Обдарованих,  Кмітливих», відбиток стопи на картоні.

                                  Хід заходу
I. Організаційний момент.
«Вся зібралась дітвора?
Гості тут?
То що ж, пора.
Ми сьогодні всіх вітаємо,
І з батьками разом граємо».
Наша программа має назву «КРОК»
Давайте зясуємо, що ж це означає
Конкурс  Розумних,  Обдарованих,  Кмітливих?
ІІ. Повідомлення  теми і мети.
Якщо ти чесний, сміливий, наполегливий – це добре. Молодець! Але виникає таке запитання: чи є в цьому сенс , якщо ти слабий і хворий? Чи зможеш захистити від хулігана дівчинку, з якою дружиш? Чи виберешся з палаючого лісу, якщо через кожен кілометр звик відпочивати, засунувши цукерку за щоку? А тут не те що цукерки – води немає! Чи зможеш витягти з ріки друга, який тоне, коли плавати не вмієш? Отож, про що ми будемо говорити? Про загартування, дружбу, силу,спритність. Вони потрібні для того, щоб міцно стояти на ногах.
І сьогодні ми з вами робимо крок до здорового способу життя. До добрих стосунків, до скарбу, який знаходиться в скарбничці.

ІІ. Представлення команд.
Представлення трьох команд, до складу яких входять по 3 учні з 3 батьками.
ІІІ. Ознайомлення з правилами гри.
1.     За кожне правильно виконане завдання  команда робить крок (відбиток стопи на картоні) до скарбнички.
2.     Після кожного  завдання підводяться підсумки.
3.     Перемагає команда, яка першою дісталась до чарівної скарбнички.
ІV. Конкурсна програма.
1. Завдання для заохочення. Загадка.
- Чого хочеш, не купиш, а хочеш не продаси. (Здоровє.)
 -Не золото, а найдорожче. (Здоровє.)
2. Завдання №1. Роздаються картки з літерами, з яких необхідно скласти слова.
 «Вдосталь з буквами мороки,
Розлетілись, мов сороки.
Хай подума голова,
В купах букв знайди слова.
1 група - е с к е л т (скелет)
2 група - н у л о к ш (шлунок)
3 група - н і г е л е  (легені)
3. Завдання №2.
(Падає кулька, в ній знаходяться питання для кожної групи.)
1.                 Рідина – основа всього живого. (Вода.)
2.                 Назва суміші газів, якою дихає все живе. (Повітря.)
3.                 Назва зірки, завдяки якій існує все живе на землі. (Сонце.)
4. Завдання №3 «Чорний ящик». Кожна команда відгадує загадковий предмет, який знаходиться у «чорному ящику»
1 група - Батьківщина цього овоча Середня Азія і Афганістан. Шість тисяч років тому її вирощували в Єгипті. Має фітонциди, що вбивають багатьох носіїв хвороб. Поліпшує апетит, збуджує виділення харчових соків, сприяє засвоєнню їжі. В Італії її називають  чиполіно, у німців – циболія, у поляків – цибуля. Що це за овоч? (Цибуля.)
2 група - Батьківщина – Південна Америка. Перші овочі з’явилися у Росії у 1730 році. Мають різну форму, колір і розміри. Є маленькі, як вишеньки, є великі - до 1 кг. Схожі на сливи, на яйце. За кольорами поділяють на яскраво-червоні, рожеві, жовті і навіть чорні. Склянка соку забезпечує половину добової норми у вітамінах А і С. Стимулюють утворення шлункового соку, поліпшують роботу серця. (Помідор.)
3 група - Плід субтропічного дерева. Росте у субтропіках та жарких країнах. Містить велику кількість лимонної кислоти, вітаміни С, В2, В, каротин. (Лимон.)
5. Завдання №4.
З’являється художник:
- Я – Тюбик,
Художник з Квітково міста.
Приніс Вам завдання
валеологічного змісту.
Пропоную домалювати засоби особистої гігієни. (Роздає картки із завданням.)
 



6. Завдання №5 «Бліц-турнір».
- Назвати королеву спорту. (Легка атлетика.)
- Скільки гравців потрібно для гри у футбол? (11 чоловік.)
- Де проводились Олімпійські ігри? (У Греції.)

7. Домашнє завдання. Розкрити вплив способу  життя на здоровя.
 I група. Вплив спорту і фізичних вправ на здоров’я. (На екран проектується інтерв’ю з тренером та вчителем фізичної культури, які розповідають про вплив спорту і фізичних вправ на здоров’я.)
II група. Вплив  шкідливих звичок на здоров’я. (На екран проектується інтерв’ю з лікарем та батьком, який кинув палити.)
III група. Вплив харчування на здоров’я. (На екран проектується інтерв’ю з кухарем шкільної їдальні та медичною сестрою.)
V. Підсумок. Нагородження переможців.
1.                 Слово вчителя.
Ось ми і підійшли до скарбнички. В ній знаходяться поради фахівців щодо зміцнення і збереження здоров’я. Ці поради ми донесемо до всіх учнів школи.
В нашій грі перемогла команда _________________________
2.                 Фінальна пісня.
Здоровя - найцінніший скарб.
Берегти його потрібно на всі роки.
І сьогодні на очах у вас
До здоровя ми робили певні кроки.
    Ти завжди здоровим будь,
     Посміхатись не забудь
     І роби щоранку весело зарядку.
     Про сніданок памятай,
    Вітаміни ти вживай

     І будуй свій день завжди по розпорядку.

Комментариев нет:

Отправить комментарий